Bielizna ślubna – gorsety

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Gorsety ślubneWybór bielizny ślubnej jest bardzo szeroki. Do woli można przebierać w różnego rodzaju biustonoszach, a także gorsetach. Oba ta elementy muszą być odpowiednio dopasowane do sukni ślubnej. Należy zatem pamiętać o zasadzie – najpierw suknia, później bielizna. Nigdy nie powinno się zamieniać tej kolejności, ponieważ może pojawić się kłopot, np. jeśli zdecydujemy się na suknię z odkrytymi plecami. Coraz częściej panie decydują się na gorsety. O czym należy wiedzieć kupując gorset pod suknię ślubną?

Nie można oczywiście zaprzeczyć stwierdzeniu, że gorsety są niezwykle seksowne. Jednakże nie wszystkie panie będą czuć się w nich komfortowo, dlatego też jeśli ten element bielizny nie przypadł nam do gustu, lepiej nie ryzykować w dniu ślubu i tym samym nie narażać się na niewygodę spowodowaną właśnie przez gorset. Warto jednak zwrócić uwagę na zalety, jakie mają gorsety. Przede wszystkim pięknie eksponują biust, a także talię. Ponadto, suknia zazwyczaj pięknie się na nim prezentuje, ponieważ gładko się „układa” i niewidoczne są nielubiane przez większość kobiet fałdki. Warto dodać, że gorset sprawi, iż Panna Młoda zachowa prostą postawę, a to bardzo ważne zwłaszcza w dniu ślubu, kiedy to oczy wszystkich zgromadzonych skierowane są na narzeczonych.

Jednakże gorsety mają również swoje wady, o których koniecznie trzeba wiedzieć. Przede wszystkim mogą one krępować ruchy, zwłaszcza podczas tańca. Mogą również powodować dyskomfort w ciepłe dni, z kolei na te chłodniejsze są idealne. Ponadto gorsetów nie powinno się zakładać pod suknie gorsetowe, ponieważ będzie to bardzo niewygodne dla Panny Młodej.Gorsety pod suknie ślubne

Pozostaje jeszcze kwestia rozmiaru gorsetu. Każdy gorset, również ten pod suknię ślubną koniecznie powinien być idealnie dopasowany, w przeciwnym razie nie będzie spełniał swojej roli, a co więcej, Panna Młoda może nie prezentować się zbyt atrakcyjnie. Jeśli chodzi natomiast o model gorsetu, to podobnie jak biustonosz, można go wybrać odpowiednio do swojej kreacji ślubnej, np. z odkrytymi plecami czy też odkrytymi ramionami. Jak już zostało wspomniane, bielizna ślubna musi być przede wszystkim wygodna. Jeśli jednak Panna Młoda upiera się mimo wszystko przy jego założeniu, wówczas można taki gorset wykorzystać np. na noc poślubną. Będzie to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie.

Warto dodać, że poszukiwań odpowiedniej bielizny ślubnej lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ może się to okazać niełatwym zadaniem, a większość salonów sukien ślubnych wymaga, aby odpowiednia bielizna była już na pierwszej przymiarce.

1
0