Buty ślubne – przesądy dotyczące obuwia z odkrytymi palcami i piętą

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Buty ślubneKażda Panna Młoda w dniu swojego ślubu chce pięknie wyglądać. To szczególna okazja i jedne z najwspanialszych chwil w życiu każdej kobiety. Niezwykle emocjonującym momentem jest wybór odpowiedniej sukni ślubnej, która powinna zarówno być zachwycająca, stylowa, ale przede wszystkim być w guście Panny Młodej. Kiedy już suknia zostanie wybrana, należy rozpocząć poszukiwania właściwych butów ślubnych, a to okazać się może nie lada wyzwaniem. Muszą być one bowiem zarówno piękne, jaki i wygodne. Jak więc wybrać buty do ślubu?

Nim przyszła Panna Młoda zacznie szukać odpowiednich butów ślubnych, powinna wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Oczywiście model i kolor należy wybrać według własnego gustu. Coraz częściej Panny Młode wybierają buty o wyrazistym kolorze, a barwa ta zwykle pojawia się jako swego rodzaju motyw przewodni ślubu oraz wesela. W tym samym kolorze jest bukiet Pani Młodej, dodatek na sukni, a także zaproszenia oraz wystrój sali. Świetnym wyborem mogą być  buty fioletowe, czerwone, zielone itp. To niewątpliwie propozycja dla odważnych kobiet, które nie obawiają się zaskoczyć swoim wyglądem wszystkich zaproszonych gości. Zaletą takich butów jest to, że można będzie jeszcze je wykorzystać na inne okazje. Zwykle wybierając buty w kolorze białym, kremowym bądź ecru, zakłada się je tylko jeden raz, a następnie chowane są na dno szafy.Nietypowe buty ślubne

Wybierając odpowiednie buty, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby były one wygodne. To bardzo ważne, ponieważ Panna Młoda musi przetańczyć w nich całą noc. Jeśli na co dzień chodzimy w butach na wysokim obcasie, wówczas bez obaw można takie wybrać na swój ślub, jeśli jednak preferujemy niskie obcasy – nie warto ryzykować. Ponadto należy pamiętać o tym, aby Panna Młoda nie była wyższa od przyszłego męża. Kiedy już znajdziemy się w posiadaniu właściwych butów, warto byłoby je wcześniej rozchodzić, aby w dniu ślubu nie okazało się, że obcierają i kaleczą stopy. Panny Młode często decydują się na zakup dwóch par butów – jednych eleganckich, modnych i szykownych, drugich zdecydowanie bardziej wygodnych, które w stosownym czasie podczas przyjęcia będzie można założyć. Wszystko to oczywiście w przypadku, kiedy okaże się, że nasze piękne buty sprawiają ból.

Ślub i wesele to oczywiście wiele przesądów, jeden z nich dotyczy właśnie butów ślubnych. Otóż, jeśli Pana Młoda w dniu ślubu założy buty z okrytymi palcami, wówczas ucieknie szczęście, w przypadku okrytych pięt – pieniądze. Tego typu zabobony należy jednak traktować z przymrużeniem oka.

1
0