Co odpowiadać na pytanie „kiedy ślub”? Przykładowe odpowiedzi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

pytanie kiedy slub przykladowe odpowiedziWymarzony pierścionek zaręczynowy zabłysnął na Twoim palcu, po kilku latach randek i popularnego „chodzenia” ze sobą. Niezależnie od tego w jaki sposób się to odbyło – czy tradycyjnie z rodzicami czy też w kameralnym gronie waszej dwójki, rodzina na pewno jest bardzo szczęśliwa. Babcie się wzruszają oglądając pierścionek, ciotki już powoli rozglądają się za sukienkami ślubnymi, wujkowie z uśmiechem poklepują narzeczonego po plecach. Zaręczyny to piękny moment, ale po nim kiedyś trzeba zrobić kolejny krok.
Niestety, prawda jest taka, że jeśli czas do zaręczyn nadmiernie się wydłużał to kolejny krok czyli sam ślub także niekoniecznie nadejdzie szybko. Doświadczenia wielu par pokazują, że nieustalenie daty ślubu w okresie około zaręczynowym zwykle kończy się tym, że pierścionek na palcu nieprędko zastąpi obrączka. I jeśli narzeczonym to pasuje to wszystko w porządku, co jednak zrobić kiedy ze strony rodziny zaczynają padać niewygodne pytania: kiedy ślub?, a znajomi po ciuch śmieją się pod nosem.

Najlepszym chyba wyjściem jest ucięcie domysłów i pytań na samym początku, kiedy tylko zaczną się pojawiać. Krótkie „nie wiem”, albo „jeszcze trochę” może nie rozwiązać problemu. Dlatego najlepiej odpowiedzieć pełnym zdaniem, że ślub będzie kiedy stanie się coś, co można przewidzieć – dostanę awans, urodzę dziecko, wybuduję dom, dostanę podwyżkę. To zwykle zamyka sprawę chociaż pewnie będzie trzeba także wytłumaczyć. Najlepiej zachować spokój i stanowczo aczkolwiek grzecznie, z szacunkiem dla wieku pytającego, należy wytłumaczyć dlaczego ślub to kwestia dalszej przyszłości.

W obecnych czasach małżeństwo nie jest wymogiem koniecznym do wspólnego życia. Niektórzy twierdzą, że bardziej niż papierek z USC łączy np. wspólny kredyt mieszkaniowy. Wtedy motywacja spada i do ślubu nikomu już się nie spieszy.
Rozmowy z osobami, które pytają o datę ślubu muszą być stanowcze i to jest pierwsza i podstawowa zasada. Tłumaczenie, że to nasze życie, że nie jest potrzebny ślub, że nie widzicie w tym sensu zwykle odwlekają pytania o bardzo niedługi czas. Dlatego podanie przyczyny waszego przekonania jest bardzo istotne, jeśli chodzi o zamknięcie tego tematu.

1
0