Ozdoby włosów – woalki, welony, kapelusze, fascynatory

[Głosów:0    Średnia:0/5]

uczesanie slubne pod welonUczesanie ślubne to jeden z ważniejszych atrybutów Panny Młodej, stanowiący doskonałe uzupełnienie jej stroju. Aby wszystkie elementy idealnie się ze sobą komponowały, ważne jest, aby ich wybór i przygotowanie rozpocząć odpowiednio wcześnie.

Już na kilka tygodni przed planowaną uroczystością trzeba właściwie zadbać o włosy. Odpowiednio je nawilżyć i odżywić, zaś rozdwojone lub zniszczone końcówki podciąć. Poza maseczkami, dostępnymi w sklepach, warto zastosować kilka domowych sposobów na wzmocnienie włosów, jak np. kompres z oleju rycynowego i cytryny. Wskazane są również wszelkiego rodzaju suplementy w tabletkach, których zadaniem jest właściwe odżywienie nie tylko włosów, ale i naszej skóry i paznokci.

Jeśli wiemy, już jaką kreację założymy tego wyjątkowego dnia, a także, jakie będzie nasze nakrycie głowy, możemy przystąpić do wyboru ślubnej fryzury. Pomogą nam w tym przeróżne katalogi, możemy także zasięgnąć rady profesjonalisty. Ślubne uczesanie musi bowiem nie tylko idealnie współgrać z naszą suknią, ale przede wszystkim musi doskonale pasować do kształtu naszej twarzy.

welon i rozpuszone wlosy

Istotną kwestią pozostaje również fakt, czy chcemy we włosy wpiąć welon – wtedy nasza fryzura musi go delikatnie unosić, czy też wolimy wystąpić w gustownym kapelusiku, dla którego najlepszym rozwiązaniem będą włosy rozpuszczone lub bardzo nisko upięty kok.

O ile w przypadku krótkich włosów nie mamy właściwie możliwości wyboru, o tyle długie kosmyki dają nam już większe pole do popisu. Naczelna zasada, którą trzeba się kierować przy wyborze ślubnej fryzury, brzmi: prosta sukienka i nieco bardziej fikuśna fryzura, oraz gładkie, nieskomplikowane uczesanie do bogato zdobionych kreacji.

fryzura slubna z fascynatorem z woalka

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nasza fryzura zależy również od ozdób, a przede wszystkim od tego, czym zamierzmy udekorować naszą szyję. Do krótkiego naszyjnika lub wysokiego kołnierza obowiązkowo upnijmy wysokiego koka. W przeciwnym wypadku nasza szyja zostanie optycznie skrócona, co z pewnością nie będzie wyglądało efektownie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kilka istotnych czynników, wszystkie elementy naszego stroju będą ze sobą idealnie współgrały, zaś my same wyglądać będziemy olśniewająco. A o to przecież nam chodzi.

0
0