Zasady rozmieszczania gości przy weselnym stole

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Czym byłaby zabawa weselna bez gości? Jeśli chcemy zadbać o dobrą atmosferę na naszym przyjęciu, nie wystarczy wynająć super zespół, czy wodzireja, który porwie wszystkich do zabawy. Musimy jeszcze zatroszczyć się o najlepsze towarzystwo dla każdego weselnika z osobna, tak, aby siedząc przy stole, nikt nie czuł się w żaden sposób skrępowany czy nieswojo.

sala weselna jak rozmiescic gosci

Rozmieszczenie weselnych gości prawie zawsze uzależnione jest od ustawienia stołów na sali. Istnieje jednak kilka reguł, które pozwolą nam umieścić wszystkich w najlepszy z możliwych sposobów niezależnie od tego, czy stoliki będą ułożone wokół sali, czy będą tworzyły literę T.
Najważniejszą rolę na ślubnym przyjęciu odgrywa oczywiście Para Młoda i to ona powinna zawsze zajmować główne miejsca na sali. Tuż obok nich mają swoje miejsca rodzice, świadkowie i inni członkowie najbliższej rodziny. Obok Pana Młodego siadają rodzice oraz świadek nowo poślubionej małżonki, zaś miejsca obok Panny Młodej zajmują rodzice i świadek Pana Młodego. Następne miejsca zajmują dziadkowie i rodzeństwo Nowożeńców.

rozmieszczenie gosci weselnych przy stolach

Naczelną zasadą przy rozmieszczaniu weselnych gości jest to, aby każdy dobrze się bawił we własnym gronie. Sadzanie na przemian lub obok siebie dwóch jeszcze nie do końca znających się rodzin, może nie być dobrym rozwiązaniem, dlatego najlepiej tego unikać.
Najważniejszych wyznacznikiem niech będzie dla nas wiek lub pokrewieństwo. Posadźmy obok siebie wszystkich młodych uczestników naszego wesela, którzy przecież najlepiej bawią się we własnym gronie, a także członków poszczególnych rodzin – zdecydowanie lepiej się wzajemnie zrozumieją i na pewno będą mieli mnóstwo ciekawych tematów do rozmów.

 

Należy również pamiętać, aby osób skłóconych lub rozwiedzionych w żadnym wypadku nie umieszczać obok siebie. Nie próbujmy nikogo uszczęśliwiać na siłę, twierdząc, że może „coś się przełamie”. Możemy bowiem tylko pogorszyć sytuacje, a tego chyba byśmy nie chcieli.

winietki gdzie maja siedziec goscie weselni

Doskonałym rozwiązaniem jest umieszczenie na stołach imiennych wizytówek, które jasno określać będą, kto gdzie i obok kogo będzie siedział. Takie imienniki zazwyczaj umieszcza się na talerzu zakąskowym, przed nakryciem, tuż za sztućcami deserowymi, bądź też na serwetce. W takim wypadku, aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania i panicznego poszukiwania swojego miejsca, poprośmy świadków, bądź osoby, które dobrze znają większość zaproszonych przez nas ludzi, aby kierowali gości we właściwym kierunku.

1
0