Jak wybrać fotografa na ślub?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Fotograf na ślubieŚlub i wesele wymagają wielu przygotowań, zwłaszcza, że Para Młoda chce, aby to wydarzenie było wyjątkowe i niezapomniane. Należy zatem wybrać odpowiednią oprawę muzyczną, aby goście dobrze się bawili i miło wspominali przyjęcie weselne. Oczywiście nie można również zapomnieć o uwiecznieniu tego wspaniałego wydarzenia. Miło bowiem będzie po kilku lub też kilkunastu latach obejrzeć zdjęcia ślubne i film z tego wyjątkowego dnia. Fotograf i kamerzysta zatem są niezbędni. Wiele par jednak przede wszystkim decyduje się na zdjęcia, jak zatem wybrać odpowiedniego fotografa?

Przyszli małżonkowie zapewne chcą, aby zdjęcia z ich ślubu oraz wesela były piękne i oryginalne. Jak się okazuje wybór fotografa, który sprosta oczekiwaniom Pary Młodej wcale nie jest łatwym zadaniem. Oferta jest bardzo szeroka, a więc wybór jest niezwykle trudny. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie wybór fotografa sprawdzonego, czyli takiego, którego zdjęcia mieliśmy okazję już oglądać, np. u przyjaciół. Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Wtedy należy sięgnąć po portfolio wybranego fotografa. Oglądając zdjęcia robione przez daną osobę mamy możliwość oceny jej zmysłu artystycznego. Przede wszystkim jednak oglądając fotografie szybko podejmiemy decyzję czy chcemy mieć takie, a nie inne zdjęcia z naszego ślubu. Świetnym rozwiązaniem będzie również spotkanie się osobiście z fotografem, którego być może zdecydujemy się zatrudnić i rozmowa na temat oczekiwań przyszłych małżonków. Warto wówczas poruszyć temat m.in. zdjęć plenerowych. Piękne i malownicze krajobrazy z pewnością sprawią, że zdjęcia będą naprawdę wyjątkowe.

Dla wielu osób ważnym kryterium podczas wyboru odpowiedniego fotografa jest koszt. Ceny za taką usługę niestety zwykle są dość wysokie, co więcej, często są bardzo zróżnicowane. Wynika to głównie z oferty, na przykład zdjęcia plenerowe mogą zostać wykonane w czasie wesela lub w inny dzień. Para Młoda może również otrzymać wyłącznie zdjęcia na płycie CD lub też w pięknych albumach. Wszystko to oczywiście znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie za świadczone usługi.Wybór fotografa na ślub

Należy pamiętać o podpisaniu stosownej umowy z wybranym przez Młodą Parę fotografem. Koniecznie trzeba zawrzeć w niej wszystkie szczegóły, włączając w to cenę oraz termin, w jakim zdjęcia powinny trafić do nowożeńców. Unikniemy wówczas ewentualnych nieporozumień, takich jak na przykład podwyższenie kosztów czy też niesolidne wykonanie usług.

Jak zatem się okazuje, fotografa należy wybrać starannie, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień i niedomówień.

1
0