Moda weselna dla gości

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Strój weselny dla gościNie ma wątpliwości, że podczas wesela najlepiej prezentować powinna się Młoda Para. Panna Młoda zwykle pojawia się pięknej białej sukni, z kolei Pan Młody ma na sobie elegancki garnitur. W tym wyjątkowym dniu również zaproszeni goście koniecznie muszą odpowiednio wyglądać. Kobiety zakładają zatem modne kreacje, chcą bowiem świetnie wyglądać. Panowie natomiast do tej kwestii nie przywiązują dużej wagi, ponieważ zawsze podczas takiej uroczystości wybór pada na garnitur. Wszystkie stroje, zwłaszcza suknie dla pań powinny być jednak odpowiednio dopasowane do rangi wydarzenia. O czym więc powinni pamiętać goście weselni wybierając strój?

Bardzo ważną zasadą, o której w żadnym wypadku nie powinny zapomnieć panie jest to, że kolor biały oraz kremowy zarezerwowany jest dla Panny Młodej. W związku z tym podczas poszukiwań odpowiedniej kreacji na wesele należy unikać sukienek w takich właśnie odcieniach. Kolor czarny również nie jest najlepszym wyborem na wesele, bardziej pasuje na wykwintną kolację czy inne wieczorowe wyjście. Warto również wystrzegać się kreacji z różnego rodzaju błyszczącymi dodatkami, cekinami czy też brokatem, te bowiem zarezerwowane są na imprezy sylwestrowe i karnawałowe. Zbyt krótkie kreacje oraz duże dekolty są najbardziej odpowiednie na dyskotekę, zatem również one powinny pozostać w tym dniu w szafie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na skromną sukienkę, ponieważ to wyjątkowy dzień dla Panny Młodej i to właśnie ona powinna wówczas błyszczeć.

Jeśli chodzi o kolor sukni na wesele, to warto zdecydować się na pastele, z kolei optymalna długość – do kolan lub łydek. Długie suknie są bardziej odpowiednie na bankiety, czy inne wydarzenia, na których nie będziemy tańczyć i bawić się. Suknia sięgająca kostek będzie paniom przeszkadzać w dobrej zabawie. Kłopotliwe będzie również, jeśli kreacja zacznie się zsuwać lub podnosić. Obecnie jednak nie ma konieczności zakładania sukienki, niektóre panie mogą zdecydować się na eleganckie garsonki, wszystko zależy od gustu. Podsumowując zatem, poszukując stroju na wesele najlepiej zwrócić uwagę, aby był on wygodny, ale oczywiście kwestia estetyczna jest również bardzo ważna.

Jeśli natomiast chodzi o panów, to nie ma największego problemu, gdyż najbardziej odpowiedni będzie garnitur w czarnym kolorze. Taki strój należy uzupełnić koszulą i krawatem.

W ubiorach weselnych dla gości można do woli przebierać zarówno w fasonach i kolorach. Podstawową zasadą jest jednak to, że żaden z gości nie powinien wyglądać wytworniej niż Młoda Para.

1
1