Nowoczesny styl na ślubie i weselu

[Głosów:1    Średnia:5/5]

nowoczesny slubW świecie weselnych trendów nie tylko moda wciąż idzie naprzód. Na przestrzeni ostatnich lat wiele zmieniło się również w kwestii organizacji ślubów i przyjęć weselnych. Wszystko po to, aby w jakikolwiek, choć najdelikatniejszy sposób, odróżnić się od innych i pokazać, że stać nas na oryginalne i nowoczesne pomysły.

Zwyczaje weselne wciąż ulegają coraz to większym i wszechstronnym modyfikacjom. Popularne w ostatnim czasie stało się wręczanie Młodej Parze maskotek zamiast tradycyjnych kwiatów. W zasadzie już w zaproszeniu widnieje stosowna notatka informacyjna, czy chcemy otrzymać piękny bukiet, czy życzymy sobie np. drobne datki, które następnie przeznaczone zostaną na cel charytatywny.
Doskonałym sposobem na uniknięcie niechcianych prezentów czy zaoszczędzenie gościom biegania po sklepach w poszukiwaniu idealnego podarunku, jest sporządzenie listy wymarzonych podarków.  Za jej prowadzenie odpowiedzialny jest świadek, zaś samo jej wykonanie leży w gestii przyszłych nowożeńców.

Ciekawym zwyczajem stało się również obdarowywanie weselnych gości drobnym upominkiem. Polega to na tym, iż każdy z gości przy swoim nakryciu znajduje np. zabawną figurkę woskową.

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie wesele urządzane pod namiotem, co jeszcze nie tak dawno było wręcz czymś oczywistym. Dzisiejsza młodzież stawia jednak na eleganckie i komfortowe restauracje, gdzie wszystkimi przygotowaniami zajmuje się obsługa.

Tego rodzaju uroczystości wymagają jednak sporych nakładów finansowych, dlatego też coraz rzadziej organizuje się duże, pompatyczne wesela. Preferowane są raczej skromne uroczystości dla rodziny, przyjaciół i najbliższych znajomych. Coraz więcej osób decyduje się również, zamiast tradycyjnego wesela, urządzić tylko niewielkie przyjęcie dla rodziny lub wyrusza w daleką podróż.

Również w kwestii samej uroczystości zaślubin, jak i przyjęcia weselnego, napotykamy na szeroko idące zmiany. Młodej Pary nie obsypuje się już monetami, jak to kiedyś bywało, lecz ryżem, a w niektórych rejonach i cukierkami, aby „życie im słodko płynęło”.

W wielu wypadkach na weselnych stołach można znaleźć menu, dzięki któremu goście mogą zapoznać się nie tylko z tym, co będzie serwowane, lecz także o której godzinie.

Od niedawna na weselnych przyjęciach coraz częściej, zamiast tradycyjnej kapeli, gości DJ. Zaletą wynajęcia pana puszczającego muzykę z płyt CD jest przede wszystkim to, że można posłuchać swoich ulubionych kawałków w oryginalnej wersji i wykonaniu.

Świat idzie do przodu, a wraz z nim zwyczaje i trendy ślubne. To, co kiedyś uważano za oryginalne, awangardowe i pomysłowe, dziś uchodzi za niemodne i staroświeckie. A jak wyglądać będzie Twoje przyjęcie weselne? Pokusisz się o tradycyjną uroczystość, czy zaskoczysz swoich gości wyjątkowym i oryginalnym pomysłem?

1
0