Obrączki ślubne – ceny i najmodniejsze wzory

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wybór obrączek ślubnychPlanując ślub i wesele, narzeczeni nie mogą oczywiście pominąć obrączek. Są one symbolem małżeństwa, a także swego rodzaju gwarancją wierności i miłości. W Polsce zwyczaj wymieniania się obrączkami pojawił się już w XVII wieku i od tego czasu stały się one obowiązkowym elementem każdego ślubu. Podczas święcenia obrączek ksiądz odmawia modlitwę, podczas której pada prośba, aby młodzi małżonkowie dochowali sobie wierności. Zatem obrączki są bardzo ważne, każde małżeństwo powinno przez całe życie nosić ten szczególny symbol małżeństwa. Jak więc wybrać ślubne obrączki?

Wbrew pozorom wybór obrączek nie jest łatwym zadaniem. Nim zapadnie ostateczna decyzja, należy zastanowić się, czy decyzja jest aby na pewno słuszna, pamiętając przy tym, że obrączki powinny towarzyszyć małżonkom do końca życia. Tak więc, przede wszystkim muszą być trwałe, funkcjonalne, ale również piękne. Codzienne noszenie obrączek oznacza większą podatność na ewentualne zniszczenia lub uszkodzenia. Chcąc jednak kupić solidne i piękne obrączki wcale nie trzeba wydać na nie dużej kwoty pieniędzy.
Obrączka ślubna
Obecnie dostępny jest szeroki wybór obrączek ślubnych, a zatem każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – pod względem wzoru, wykonania, a także ceny. Wybrać można obrączki z tradycyjnego złota lub też z białego złota – w zależności od gustu i upodobań. Co więcej, mogą być one zdobione cyrkoniami lub też brylantami. Oczywiście takie dodatki zwiększają cenę obrączek, jednakże są bardzo oryginalne i piękne. Często też tylko w obrączce kobiety pojawia się taki atrakcyjny dodatek. Zwykło się również grawerować obrączki, zazwyczaj jest to data ślubu oraz imiona małżonków. Można również wygrawerować najróżniejsze sentencje.

Obrączki należy wybrać i zamówić odpowiednio wcześnie. Przed ich odebraniem oczywiście należy je przymierzyć, najlepiej co najmniej dwa razy, ponieważ ręce mogą puchnąć lub też szczupleć. Przy zakupie obrączek często jubilerzy dają możliwość bezpłatnego skorygowania wielkości obrączek.

Obrączki ślubne można zamówić u jubilera, bądź też za pośrednictwem Internetu. W tym drugim przypadku można liczyć na nieco niższą cenę, a obrączki wykonywane są na specjalne zamówienie. Ich rodzaj zwykle można wybrać z licznych katalogów. Jeśli natomiast chodzi o cenę to wahać się może ona od kilkuset złotych do kilku tysięcy za sztukę.

Przyszli małżonkowie powinny starannie wybrać obrączki, gdyż jest to bardzo ważny element. Dlatego też należy wybierać te solidnie wykonane, ale także zwrócić trzeba uwagę na walory estetyczne. Para Młoda powinna być zadowolona z tego dość kosztownego zakupu.

0
0