Organizacja przyjęcia weselnego krok po kroku – część 2

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Organizacja przyjęcia weselnegoPrzygotowania do ślubu i wesela należy rozpocząć odpowiednio wcześnie, wszystko po to, aby nie zapomnieć o żadnym szczególe, ale przede wszystkim dlatego, by znaleźć najpiękniejszą salę bankietową, odpowiedniego fotografa i nie tylko. O czym jeszcze należy pamiętać organizując przyjęcie weselne?

Wiedząc już co należy zrobić na dwa lata, rok oraz pół roku przed ślubem, przychodzi czas na czynności, które można wykonać na ok. 3 miesiące przed uroczystością. To czas, kiedy trzeba wybrać strój ślubny dla Pana Młodego, z pewnością nie będzie to tak kłopotliwe jak w przypadku sukni dla Panny Młodej, jednak przyszły mąż musi zdecydować w czym wystąpi w tym szczególnym dniu, do wyboru jest bowiem klasyczny garnitur, elegancki smoking, a także wytworny frak. Strój należy uzupełnić o konieczne dodatki.

Nadchodzi również czas na załatwienie niezbędnych formalności. W kościele należy spasać protokół, a także zgromadzić dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego, które konieczne będą, jeśli para zdecydowała się na ślub konkordatowy. Sprawą tą nie warto wcześniej zaprzątać sobie głowy, gdyż dokumenty są ważne 3 miesiące. W kościele warto również omówić z księdzem kwestię zapowiedzi. Trzy miesiące przed uroczystością można także zarezerwować transport dla gości, będzie to konieczne zwłaszcza wtedy, gdy sala weselna jest znacznie oddalona od kościoła.

Czas biegnie nieubłaganie i dzień ślubu coraz bliżej, to przysłowiowy ostatni dzwonek, kiedy Panna Młoda powinna udać się do fryzjera na tzw. próbne czesanie, warto również wybrać się na próbny makijaż. Jeśli uzyskany efekt okaże się niezadowalający, wówczas będzie jeszcze czas, aby znaleźć innego fryzjera czy też kosmetyczkę.Przygotowanie ślubu i wesela

Miesiąc przed ślubem należy zamówić bukiet ślubny, ustalić jak ma wyglądać dekoracja sali weselnej, a także dekoracja samochodu, który zawiezie narzeczonych do kościoła, a później już świeżo poślubionych małżonków na salę weselną, gdzie wraz zaproszonymi gośćmi będą bawić się do białego rana. Odpowiednio wcześnie należy również zamówić tort lub ciasta, jeśli nie są one wliczone w cenę przyjęcia. Narzeczeni nie powinni zapomnieć o podziękowaniach dla rodziców.

Na dwa tygodnie lub też tydzień przed uroczystością zaślubin nadchodzi czas ostatniej przymiarki sukni ślubnej, a także garnituru, omówienie menu weselnego, ustalenie szczegółów z kamerzystą oraz fotografem. Para Młoda może również wziąć udział w wieczorze kawalerskim i panieńskim zorganizowanym przed świadków. Kilka dni przed ślubem należy dostarczyć do kościoła odpowiednie dokumenty. Dzień przed ślubem to czas Panny Młodej na manicure, a także inne zabiegi kosmetyczne, które pozowlą na zrelaksowanie się.

1
0