Organizacja ślubu i wesela krok po kroku – część 1

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Przyjęcie weselneKiedy już zapadanie decyzja o ślubie, jak najszybciej należy zabrać się za przygotowania, obecnie bowiem zwykło się rezerwować salę bankietową nawet dwa lub trzy lata przed planowaną uroczystością. Wybrać salę na przyjęcie trzeba znacznie wcześniej zwłaszcza wtedy, jeśli ślub i wesele ma się odbyć w miesiącach letnich, wtedy bowiem najwięcej par decyduje się stanąć na ślubnych kobiercu. Poniżej kilka wskazówek, jak zorganizować przyjęcie weselne krok po kroku.

Idealne przyjęcie weselne z pewnością musi być odpowiednio wcześnie zaplanowane, nie oznacza to jednak, że jeśli przygotowania rozpoczniemy rok przed weselem tak właśnie nie będzie. Wówczas jednak może pojawić się kłopot ze znalezieniem odpowiedniej sali weselnej, a także zespołem, który zachęci do zabawy wszystkich zgromadzonych gości.

O czym trzeba pamiętać przygotowując ślub i wesele? Przede wszystkim należy zdecydować się, czy para weźmie ślub cywilny, kościelny czy też konkordatowy. Zazwyczaj jednak nie jest to trudna decyzja, bardziej kłopotliwy okazać się może wybór daty, kiedy już jednak ta zostanie ustalona można przystąpić do poszukiwań odpowiedniej sali weselnej. Jeśli w planach jest skromna uroczystość, wówczas można wybrać elegancką restaurację, w przypadku, gdy przyszli małżonkowie marzą o hucznym i wystawnym przyjęciu, koniecznie trzeba szukać sali bankietowej, która oferuje organizację przyjęć dla dużej ilości gości.Organizacja przyjęcia weselnego

Jeśli mowa o gościach, to również Odpowiednio wcześnie trzeba przygotować ich listę, w tej kwestii warto skonsultować się z rodzicami, którzy z pewnością podpowiedzą kogo nie może zabraknąć na tak ważnej uroczystości. Narzeczonych czeka jeszcze jednak bardzo ważna decyzja, a mianowicie wybór świadków.

Organizacja przyjęcia weselnego nie kończy się na tym, co już zostało wymienione, bowiem na ok. 12 miesięcy przed ślubem należy wybrać zespół, fotografa oraz kamerzystę. 6 miesięcy przed uroczystością Panna Młoda koniecznie powinna zacząć rozglądać się za swoją suknią ślubną, decyzja ta z pewnością będzie niełatwa. Po wybraniu odpowiedniego modelu na pewno będzie trzeba czekać, aż suknia zostanie uszyta na miarę, w przypadku wypożyczenia ślubnej kreacji konieczne mogą być ewentualne poprawki. Wybór obrączek to również ważna kwestia, dlatego też do tej czynności należy odpowiednio wcześnie przystąpić – np. na 4-5 miesięcy przed ślubem.

Organizacja ślubu nie należy do łatwych, dlatego też coraz więcej przyszłych małżeństw decyduje się na zatrudnienie konsultantów ślubnych, którzy dokładają wszelkich starań, aby wszystko zostało dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

1
0