Manicure ślubny – kształt, wzory i kolory

[Głosów:1    Średnia:2/5]

paznokcie slubne hybrydy delikatne szpicStrój Panny Młodej wraz z wszystkimi dodatkami powinien stanowić jedną doskonale dopasowaną całość. Przygotowując się do tego wyjątkowego dnia, chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, my same zaś musimy wyglądać olśniewająco w każdym szczególe. Dlatego też godzinami wybieramy odpowiednią suknię, buty, przeglądamy katalogi w poszukiwaniu najlepszej fryzury. W całym tym ferworze ślubnych przygotowań nie możemy zapomnieć o paznokciach.

Ślubny manicure to jeden z istotnych elementów idealnej Panny Młodej, dlatego też na długo przed planowanym terminem zawarcia związku małżeńskiego musimy zadbać o odpowiednią pielęgnację naszych dłoni i paznokci. Warto w tym wypadku udać się po poradę do profesjonalisty. Jeśli nie mamy rozeznania w tego rodzaju usługach, możemy popytać wśród znajomych i bliskich. Dzień ślubu nie jest bowiem okazją do eksperymentowania. Aby być całkowicie pewną, że wszystko będzie tak, jak należy, można na 2-3 miesiące przed ślubem sprawdzić jakość świadczonych przez dany zakład usług, zdobiąc swoje paznokcie zupełnie „bez okazji”.

manicure slubny french ze zdobieniami

Jeśli Twoje paznokcie są piękne, zadbane i mocne, możemy zaryzykować nałożenie lakieru bezpośrednio na ich płytkę. Jeśli natomiast mają nadmierną skłonność do łamania się, kruszenia i rozdwajania, warto zdecydować się na zabieg przedłużania paznokci. Będziemy miały wtedy pewność, że lakier na pewno nie odpryśnie. Ponadto możemy zastosować metodę żelową, akrylową bądź też jedwab (tzw. metoda Fiberglass), dzięki któremu mamy praktycznie nieograniczone możliwości zdobienia naszych paznokci. Warto jednak dobrze się nad tym zastanowić, ponieważ tego rodzaju zabiegi mogą je mocno osłabić.

 

Najczęściej wybierany przez przyszłe Panny Młode, ze względu na swoją niesłychaną elegancję i prostotę wykonania, jest nieustannie francuski manicure, który dla lepszego efektu możemy ozdobić cyrkoniami, drobnymi kwiatkami, czy też innymi wzorami w kolorze srebrnym lub złotym. Zalecana jest jednak skromność w tego rodzaju zdobieniach, dlatego też motywy dekoracyjne zazwyczaj stosuje się nie na wszystkich paznokciach, a jedynie na wybranych.

manicure slubny bialy z brokatem zlotym

Wybór koloru ślubnych paznokci zależy od osobistych preferencji i przekonań. Należy jednak pamiętać, aby nasz manicure idealnie współgrał z całym wizerunkiem i był doskonałym uzupełnieniem całości. Zazwyczaj przyszłe Panny Młode wybieraj kolor biały, bardzo jasny beżowy, perłowy, delikatny róż, czasem też czerwień.

Ślubny manicure wykonuje się przeważnie na dzień lub dwa przed uroczystością zaślubin. Jest to o tyle ważne, gdyż właśnie tyle czasu potrzebują skórki, aby odzyskać swój naturalny kolor i wygląd. W przeciwnym wypadku pozostaną nieestetycznie czerwone, co z pewnością nie będzie wyglądać efektownie. Nie obawiajmy się również, że w w tym czasie nasz lakier odpryśnie lub się pokruszy – profesjonalnie wykonany zabieg będzie się utrzymywał przez wiele dni.

0
0