Ślub plenerowy – za i przeciw

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ślub w plenerzeDzień ślubu bez wątpienia jest tym najbardziej wyjątkowym w życiu każdego człowieka. Nikt z pewnością nie zaprzeczy takiemu stwierdzeniu. Wszyscy przyszli małżonkowie zwykle starannie i z dużym wyprzedzeniem przygotowują się do tej wyjątkowej chwili, mowa tu nie tylko o wyborze najpiękniejszej sukni ślubnej i eleganckiego garnituru, ale również o miejscu. Od pewnego czasu zapanowała moda na śluby odbywające się w plenerze. Z pewnością jednym osobom pomysł ten przypadł go gustu, innym z kolei wydaje się nie najlepszy. Warto jednak rozważyć taką opcję analizując argumenty za i przeciw ślubom plenerowym.

Zdecydowanie ślub plenerowy jest czymś wyjątkowym i oryginalnym. Większość z zaproszonych gości z pewnością po raz pierwszy będzie uczestniczyć w tak niezwykłej uroczystości. Wiele par na pewno nieraz myślało o tym, aby powiedzieć sobie sakramentalne tak na plaży, w parku czy też leśnej polanie. Za taką decyzją przemawia głównie jego wyjątkowość. Uważa się również, że taki ślub jest bardzo romantyczny. Co więcej, uroczystość zaślubin można wówczas dopasować do swoich własnych preferencji i odejść od szarego schematu ślubowania sobie miłości w ścianach Urzędu Stanu Cywilnego. Należy również dodać, że taki ślub na pewno będzie spełnieniem marzeń Młodej Pary. Ślub plenerowy

Niestety takie rozwiązanie ma również swoje wady, a jedną i zapewne największą jest pogoda, która niestety w polskim klimacie bywa bardzo zmienna. Kiedy więc zapadnie decyzja o ślubowaniu na świeżym powietrzu, warto zabezpieczyć się na tę okoliczność. Można na przykład ustalić w firmą, która zorganizuje takie przedsięwzięcie, że w razie kłopotów z pogodą rozstawiony zostanie specjalny namiot. Inna kwestia dotyczy formalności. Jeśli kierownik USC wyrazi zgodę, wówczas bez przeszkód ceremonia może odbyć się w plenerze. Na szczęście często osoba taka idzie na rękę przyszłym małżonkom i udziela im ślubu poza urzędem. Jeśli natomiast chodzi o ślub kościelny, to niestety nie ma możliwości zawarcia związku małżeńskiego poza kościołem, naprawdę trudno znaleźć księdza, który zgodzi się na taką wyjątkową ceremonię. Należy dodać, iż w prawie kanonicznym nie ma zapisu dotyczącego tego, gdzie powinien odbyć się ślub.

To czy przyszli małżonkowie będą chcieli wziąć ślub w plenerze zależy wyłącznie od nich samych. Oczywiście ważne jest tutaj zdanie kierownika USC, ale dobre argumenty z pewnością sprawią, że decyzja będzie pozytywna. Ślub plenerowy zdecydowanie najczęściej wybierają indywidualiści i romantycy, którzy chcą, aby ten długo wyczekiwany dzień był tym wyjątkowym i niezapomnianym.

0
0