Strój ślubny dla Pana Młodego

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Strój dla Pana MłodegoDzień ślubu jest wyjątkowy dla każdej pary. Często mówi się, że wówczas oczy wszystkich zaproszonych gości skierowana są głównie na Pannę Młodą i to właśnie ona powinna prezentować się nienagannie. Jednakże jest to mylne stwierdzenie, gdyż Pan Młody również musi elegancko i modnie wyglądać u boku swojej przyszłej żony. Choć panowie zwykle nie mają kłopotu z znalezieniem swojego ślubnego stroju dla siebie, dobrze będzie jeśli znaczną już wcześniej o nim myśleć. Zakup może okazać się niełatwym, bowiem trzeba wybierać spośród klasycznych garniturów, eleganckich fraków, a także wytwornych smokingów. Czym różnią się te elementy męskiej garderoby?

Garnitur to strój, który najczęściej prezentują panowie podczas swojego ślubu. Obecnie można do woli przebierać w fasonach, a także kolorach. Jednakże w tym drugim wypadku, Pan Młody musi pamiętać, że odcień jego garnituru powinien komponować się z suknią ślubną Panny Młodej. Najlepszym zatem rozwiązaniem będzie wybranie się na zakupy z przyszłą żoną, która na pewno będzie świetnym doradcą. Wracając jednak do tematu garnituru ślubnego, warto zaznaczyć, że marynarka tego eleganckiego stroju może być zarówno jednorzędowa, jak i dwurzędowa. Z kolei pod marynarką może, ale niekoniecznie musi pojawić się kamizelka. Obowiązkowym natomiast elementem jest musznik lub też krawat. Pozostaje jeszcze kwestia spodni do ślubnego garnituru, zdecydowanie powinny być one pozbawione mankietów.

Smoking to kolejna propozycja stroju ślubnego dla panów. Jest on bardzo elegancki i wytworny. Marynarka w kolorze czarnym może być jednorzędowa lub też dwurzędowa. Zdobić ją muszą atłasowe klapy, z tego samego materiału powinien być lampas znajdujący się na spodniach. Koszula do takiego stroju koniecznie powinna być w kolorze białym z wykładanym kołnierzykiem. Dodatkowo panowie chętnie zakładają czarną bądź też białą kamizelkę lub hiszpański pas. Niezbędnym dodatkiem jest czarna mucha.
Frak dla Pana Młodego
Ostatnia wariant ślubnego ubioru to frak, który uznawany jest za najbardziej elegancki strój wieczorowy. Charakteryzuje się długimi połami i klapami, które pokryte są atłasem. Spodnie z kolei zdobią dwa lampasy. Do takiego ubioru konieczna jest biała koszula z łamanym kołnierzykiem. Istotnym element to biała kamizelka. Frak jest wytwornym strojem, dlatego też zwykło zakładać się go na niezwykle uroczyste przyjęcia. Jak się zatem okazuje, także Pan Młody ma niełatwy orzech do zgryzienia wybierając odpowiedni dla siebie strój ślubny. Najważniejsze jednak jest to, aby dobrze się czuł w wybranym ubiorze.

1
0