Uroczyste zaręczyny

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nasz wymarzony, urządzony w uroczystej oprawie ślub, powinny poprzedzić równie uroczyste zaręczyny. Choć nie są one obowiązkiem koniecznym, nie są również regulowane przez żadne prawa czy ustawy, to wiele młodych ludzi, wstępujących w związek małżeński, nie wyobraża sobie swojej uroczystości ślubnej bez stosownych zaręczyn. Czym więc są i jak wyglądają dzisiaj?

Zaręczyny to swego rodzaju umowa pomiędzy dwoma rodzinami. Swój początek wzięła już w średniowieczu, kiedy to młodzieniec udawał się do domu swojej wybranki, aby prosić jej ojca o rękę ukochanej. Gdy ten wyraził zgodę, zaczynano planować uroczystość.

oswiadczyny jak to zrobic

Dzisiejsze zaręczyny znacząco różnią się od tych staropolskich. Z reguły są one poprzedzone romantycznymi oświadczynami w bajecznie malowniczej scenerii. Jest to doskonała okazja, aby rodziny przyszłych małżonków mogły się lepiej poznać. Urządzane są one, bądź to w bardzo kameralnym gronie najbliższej rodziny, bądź też w restauracjach i eleganckich lokalach przy udziale wielu zaproszonych gości. Jeśli chcemy zorganizować tego rodzaju huczną uroczystość, należy pamiętać, aby odpowiednio wcześnie rozesłać zaproszenia.

Najistotniejszą rolę podczas zaręczyn odgrywa pierścionek, który wręczymy ukochanej. Jego wybór, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wcale nie jest rzeczą łatwą. Jeśli zależy Ci na trafnej i wyjątkowej biżuterii, zabierz ze sobą kogoś, kto doskonale zna gust Twojej narzeczonej. Może to być np. jej najbliższa przyjaciółka.

najbardziej romantyczne oswiadczyny

Do domu narzeczonej udajemy się z pięknym bukietem kwiatów. Jeśli równie piękny bukiet podarujemy przyszłej teściowej, na pewno spojrzy na nas przychylniejszym okiem. Przyszłego teścia zaś uraczmy butelką dobrego markowego alkoholu.

Po wspólnym obiedzie przyszły Pan Młody prosi o zabranie głosu i w obecności wszystkich, oświadcza się ukochanej. Jeszcze tego samego dnia można rozpocząć wstępne planowanie uroczystości ślubnej, jeśli oczywiście obie rodziny wyrażają ku temu chęci.

0
0