Ślub w stylu Eko-chic

[Głosów:1    Średnia:5/5]

wiązanka ekologicznej panny młodejTak popularna i głośna w ostatnim czasie ochrona środowiska z rozmachem przeniknęła również do ślubnych trendów. Tzw. moda Green Wedding przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych i znajduje coraz szersze grono zwolenników wśród Europejczyków. „Zielone wesele”, a więc wesele ekologiczne to nic innego, jak zachowanie równowagi pomiędzy huczną zabawą, a szacunkiem do natury. W czym się wyraża?

Przede wszystkim w używanych lub wykonanych z ekologicznych materiałów sukniach ślubnych, przesyłanych drogą elektroniczną zaproszeniach, jak również menu weselnym przygotowanym tylko i wyłącznie z produktów bio. Ciekawym pomysłem wydaje się wykorzystanie kredowych tablic zamiast papierowych kart z imionami czy weselnych kart menu. Wspierające ekologię panie na pewno nie zdecydują się również na buty wykonane ze skóry. Z pewnością znają różnego rodzaju alternatywy dla butów, które będą równie eleganckie, co wygodne.

Istotną kwestią pozostają także ślubne obrączki. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na coraz to gorsze warunki wydobycia. Mało kto zdaje sobie również sprawę z tego, że przy produkcji jednego złotego pierścionka powstaje ogromna ilość szkodliwych odpadów. Nie oznacza to wcale, że trzeba całkowicie z nich zrezygnować. Wystarczy bowiem popularne złoto zastąpić srebrem bądź platyną.

 

Oczywiście organizację naszego eko-wesela powierzyć możemy w ręce profesjonalistów. Wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom, przygotują nam oni cudowny ślub na łonie natury. Suknia panny młodej wykonana będzie z bawełny lub lnu, zaś w jej rękach zobaczymy bukiet przygotowany z kwiatów pochodzących z ekologicznej uprawy bądź prywatnego ogródka. Warto nadmienić, że wszystkie pozostałości po weselu ulegną segregacji.

Należy jednak podkreślić, iż ekologiczne wesele nie należy niestety do najtańszych. Wszystkie artykuły eko leżą bowiem w górnych przedziałach cenowych. Również koszty ekologicznej kreacji ślubnej, którą z reguły trzeba zamówić, jeśli nie chcemy wystąpić w sukni z wypożyczalni, mogą nas wprawić w zdumienie. Dlatego warto już na długo przed planowym terminem uroczystości zastanowić się, jak powinno wyglądać nasze wesele, czego potrzebujemy, a także ile na to wszystko będziemy musieli przeznaczyć.

1
0