Atrakcyjne zaproszenia na ślub ręcznie robione

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zaproszenia na ślub i weseleŚlub i wesele to oczywiście mnóstwo przygotowań. Wówczas nie można o niczym zapomnieć i wszystko powinno zostać dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Młoda Para bowiem chce, aby ten najważniejszy dla nich dzień był wręcz idealny. Dlatego też przywiązują dużą wagę do każdego szczegółu. Jednym z nich są zaproszenia ślubne, które wbrew pozorom mogą sprawić nie lada kłopot, a powodem tego jest m.in. bardzo szeroka i różnorodna oferta. Co zatem należy wiedzieć o zaproszeniach ślubnych?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o fakcie, że zaproszenia ślubne należy odpowiednio wcześnie zamówić, a także w stosownym czasie wręczyć wszystkim gościom. Nie można tego odkładać na później. Zwykło się zapraszać gości na ok. 1 miesiąc przed planowaną uroczystością. Co więcej, zaproszenia na ślub przyszli małżonkowie powinni wręczać osobiście. Oczywiście zdarzyć się może, że nie mamy takiej możliwości, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie zaproszeń za pośrednictwem poczty, jednakże nie korzystajmy z poczty elektronicznej.Zaproszenie ślubne

Kolejna ważna kwestia dotyczy tego, co powinno znaleźć się w takim zaproszeniu. Treść zaproszeń może być najróżniejsza. Każda para z pewnością wybierze to, co uzna za stosowne. Ponadto w zaproszeniu znaleźć się muszą dane adresatów – imiona i nazwiska, te powinny zostać odpowiednio odmienione. Może to okazać się niełatwym zadaniem, ponieważ jak wiadomo, język polski często bywa kłopotliwym w przypadku odmiany właśnie nazwisk. Firmy oferujące personalizację zaproszeń zazwyczaj wymagają, aby przesłać im listę z imionami i nazwiskami już odmienionymi. Następny element to data i godzina, o której goście mają stawić się w danym kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Warto na zaproszeniu umieścić informację o tym, aby zapraszane osoby potwierdziły swoją obecność na ślubie i przyjęciu weselnym, a także numery telefonów Młodej Pary.

Jeśli chcemy zaprosić kogoś wyłącznie na uroczystość zaślubin, należy to stosownie w zaproszeniu zaznaczyć, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień. Bez trudu można nabyć tego rodzaju zaproszenia.
Coraz częściej przyszli małżonkowie dodają na zaproszeniach informacje o rezygnacji z kwiatów na rzecz butelki wina, maskotek, kuponów totolotka itp. Oczywiście wiadomość taka przedstawiona jest za pomocą wesołego wierszyka.

Szata graficzna zaproszeń zwykle jest dopasowana do motywu przewodniego przyjęcia, np. fioletowe zaproszenia współgrają z dekoracjami na sali weselnej. 

Zaproszenia na ślub i wesele są bardzo ważne, dlatego też należy je odpowiednio przygotować i wręczyć wszystkim, z którymi przyszli małżonkowie chcą dzielić się swoim szczęściem.

0
0