Znaczenie daty ślubu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kiedy ślub?Obecnie większość par starannie wybiera datę swojego ślubu. Dzień, w którym narzeczeni stają na ślubnym kobiercu najczęściej łączy się jakąś szczególną dla nich chwilą, np. w danym dniu się poznali. Bywa również tak, że ślub odbywa się w dniu, kiedy możliwe było zarezerwowanie wymarzonej sali bankietowej. Narzeczeni mają różne zdanie na temat daty ślubu, niewiele z nich ma świadomość tego, że dzień, w którym wezmą ślub może mieć tak duże znaczenie. Co więc trzeba wiedzieć o wyborze daty ślubu?

Bez wątpienia są osoby, które zastanawiają się, czy data ślubu będzie miała wpływ na małżeńskie życie. Odpowiedzi na takie pytania szukać należy jednak we własnych przekonaniach. Jedni bowiem fascynują się numerologią, inni z kolei chcą trzymać się od tego z daleka i nie kierują się w życiu liczbami. Kolejna kwestią wyznaczania daty ślubu związana jest z przesądami. Większości osobom znany się przesąd, że ślub powinno się brać w miesiącu, w którego nazwie jest literka „r”. Czemu? Odpowiedzi jest wiele. Jedni twierdzą, że miesiące takie jak styczeń, luty, kwiecień, maj, lipiec, listopad przynoszą pecha, inni z kolei mówią, iż dziecko pary, która stanęła przed ołtarzem w miesiącu bez „r” będzie miało kłopot z wymawianiem właśnie „r”. Ponadto uważa się, że najszczęśliwsze będę te pary, które wezmą ślub w Boże Narodzenie, w okresie Wielkanocy, a także w czasie karnawału.

W polskiej tradycji zwykło się organizować śluby i wesela w soboty. Jednakże nie jest to reguła, od której się nie odstępuję, ale również tutaj pojawiają się przesądy. Według nich nie należy brać ślubu w piątek, bo „piątek – zły początek”, natomiast „od poniedziałku nie warto zaczynać”.Wybór daty ślubu

Często bywa tak, że Para Młoda wymarzy sobie jakąś szczególną datę ślub, jednakże rzeczywistość weryfikuje plany. Wszystko dlatego, że obecnie śluby i wesela zwykło się planować ok. 2-3 lata wcześniej, zwłaszcza jeśli uroczystość ma się odbyć w miesiącach letnich. Wówczas okazuje się, że sala weselna na wybraną datę jest już zarezerwowana, a zespół, który miałby uświetnić przyjęć również nie ma wolnych terminów.

Z pewnością dla wielu osób będzie zaskoczeniem fakt, że istnieje możliwość skorzystania z usługi jaką się właśnie wybór najlepszej z możliwych daty ślubu. Wszystko w oparciu o daty urodzenia narzeczonych. Wybór dnia ślubu oczywiście powinno się powierzyć specjalistom, którzy taką usługę oferują przyszłym małżonkom. Należy zaznaczyć, że kwestię tę powinno się traktować z przymrużeniem oka, podobnie jak przesądy i datę swojego ślubu wybrać według własnego uznania.

0
0